Одна з головних проблем всіх фрілансерів - розподіл робочого часу. Адже завдань не так вже й багато, а дедлайн ще так далеко. Без тайм-менеджменту це може стати серйозною перешкодою в розвитку професіонала. Тому рекомендуємо ознайомитися з представленими сервісами і почати правильно організовувати свій час.
Спеціально для вас ми протестували 13 програм для тайм-менеджменту і розсортували їх за двома типами. Одні допоможуть в розподілі завдань, другі - не забути важливі замітки за завданнями
Програми, які допоможуть в розподілі завдань:
Any.do
Додаток має широкий функціонал для роботи з індивідуальними завданнями: теги, нагадування, sub-task, вкладення і багато іншого. Присутня можливість задавати завданнями пріоритет, щоб не забути про найважливіше протягом дня. Також є функції для розшарювання завдань з колегами.
Виділяється спеціальна мотивуюча функція Focus. За виконання завдань у користувача буде рости віртуальна ялинка, але якщо припустити одну з них, то дерево буде знищено. До особливостей програми можна віднести список покупок.
На цьому обмежений функціонал безкоштовної версії. У платній же присутні регулярні завдання, вкладення будь-яких обсягів, візуальні теми, кольорові теги і ярлики, нагадування, які спрацьовують в певній локації.
Todoist
Нами представляється як один з головних конкурентів Any.do. Функціонал максимально схожий, тільки дерево не «завезли». Присутні проекти з тасками, тегами, коментарями, додатками і можливістю розподілу завдань між колегами. За мотивацію в Todoist відповідає система трекінгу продуктивності.
Великий пласт функціоналу доступний в платній версії, наприклад, додавання завдань поштою.
Перед початком роботи з Todoist настійно рекомендуємо ознайомитися з призначеним для користувача керівництвом. Без нього значна частина функцій сервісу може бути вами навіть не помічена. Розробники сервісу постаралися зрозуміло викласти все, що можуть запропонувати користувачам в додатку.
Варто відзначити ще одну особливість - шаблонні списки. Їх можна задати для різних типів інформації, щоб швидко заповнити при необхідності.
Мої справи: планувальник завдань
Один з найпростіших планувальників з представлених, але від цього не менш корисний. У додатку можна проставляти завдання на кілька місяців вперед в календарі, расшарівать їх з колегами, переносити на інші дати і копіювати.
Це все, що може запропонувати безкоштовна версія програми, але і цього цілком вистачить, щоб поставити собі завдання і стежити за їх виконанням. У платній версії з'являється синхронізація завдань, віджет, теми і повтори повідомлень.
Wunderlist
Один з найпростіших планувальників з представлених, але від цього не менш корисний. У додатку можна проставляти завдання на кілька місяців вперед в календарі, расшарівать їх з колегами, переносити на інші дати і копіювати.
Це все, що може запропонувати безкоштовна версія програми, але і цього цілком вистачить, щоб поставити собі завдання і стежити за їх виконанням. У платній версії з'являється синхронізація завдань, віджет, теми і повтори повідомлень.
Microsoft To-Do
Власна розробка Microsoft, яка тим не менш майже цілком скопіювала функціонал Wunderlist: постановка завдань, списки для різних проектів, колірні позначки і т.д.
«Фішкою» планувальника від Microsoft є багата настройка інтерфейсу. Користувачам пропонується достатній обсяг тим і фонів.
Google календар
На черзі планувальник від Google. Вірніше не зовсім планувальник, а Календар, в якому ви можете ставити завдання і не тільки. Особливість сервісу в його інтегрованості - він легко синхронізується з усіма вищеописаними додатками, а заплановані заходи в пошті Gmail імпортуються в календар автоматично.
Мабуть, єдиний недолік - неможливість складати списки без дат.
GTask
Мінімалістичний сервіс для постановки завдань на певну дату або час. Присутня можливість поділитися завданнями з колегами. Додаток повністю безкоштовний і звідси випливає головний «мінус» - багато реклами. Однак існує повний аналог по функціоналу, в якому цього не бракує - TickTick.
Trello
Сервіс призначений для роботи над проектами в команді, але можна використовувати і для себе. Є можливість кастомізувати списки завдань (дошки), прикріплювати відповідальних за виконання, ставити мітки, формувати чек-листи, докладні описи, коментарі, виставляти терміни виконання і міняти оформлення.
Особливість Trello в тому, що сервіс якісно інтегрований в інші: Dropbox, Slack, Everote і т.д. Інтеграцій дійсно багато, тому є окремий розділ, де вони розподілені за категоріями.
MyLifeOrganized
Ще один «простий» планувальник, в якому є: списки завдань з підзавданнями, можливість додавати замітки, проставляти теги і нагадування.
Для великого списку завдань додаток не підійде, так як список всього один і поділитися ним не можна. Тому може бути застосований для особистого використання в рамках однієї діяльності.
У сервіса дві особливі функції: нагадування при знаходженні в певній локації, управління списком завдань жестами.
Платна версія відкриває ще кілька функцій: регулярні завдання, додавання пароля, порядок виконання завдань в списку, закладки та інші.
Наступні програми допоможуть вам не забути найважливіші замітки за завданнями:
Evernote
Одне з найпопулярніших додатків для запису, розподілу і зберігання інформації. Крім звичайного «заметочніка» у Evernote є спеціалізовані функції.
Почнемо з шаблонів. Творці сервісу зробили кілька десятків шаблонів на всі випадки життя. З їх допомогою додавати тематичні замітки стає в рази зручніше.
WebClipper - це аналог скриншота, тільки цілої сторінки в інтернеті або необхідної частини. Допоможе відкласти на майбутнє цікаві матеріали, на які зараз часу не вистачає.
Також варто виділити розпізнавання рукописного тексту, в тому числі і російського. І наостанок: сканування документів і інтеграція з іншими сервісами: Slack, Google Диск, пошта Gmail, вищеописаний Trello та інші.
OneNote
Варіант заміни Evernote для тих, кому не вистачає кастомізації заміток. Є багатий функціонал оформлення заміток і зрозуміла структура розташування документів.
Також в сервісі від Microsoft присутні теги, копіювання веб-сторінок, рукописний ввід, вкладення різних типів файлів.
На відміну від Evernote в OneNote немає розпізнавання рукописного тексту і інтеграцій. Також присутній функціонал командної роботи не завжди коректно працює.
Notion
Notion - це сервіс, який готовий поборотися за звання самого «наверненого» з усіх вищепредставленими. Для розуміння, на офіційному сайті є цілий розділ з гайдами по роботі з сервісом.
Короткий список можливостей: вичерпний функціонал планувальника завдань, побудова власної бази даних за різними проектами, робота в команді. Найбагатший набір функцій вимагає багато часу для того, щоб розібратися в ньому. Тому творці сервісу зробили кілька типових шаблонів, які спростять роботу.
Крім вищесказаного, Notion можна інтегрувати з десятками інших сервісів: Slack, Google Диск, Figma, Twitter та іншими.
Google Keep
Підійде для тих, кому сподобався Google Календар. Володіє всім необхідним набором можливостей для заметочніка: складання списків, рукописний ввід, прикріплення фотографій, голосове введення.
Google Keep може застосовуватися як універсальний сервіс для нотаток, де не потрібно морочитися з оформленням окремих сторінок, розділів та іншого.