Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Black Friday

знижки на курси до 50%

08

дн

12

год

24

хв

ШАГ логотип

5 типових помилок у веб-дизайні

05.02.2021

554 перегляда

Багатьом веб-дизайнерам здається, що цінність їх роботи полягає саме в творчій складовій - умінні поєднувати кольори між собою, підбирати шрифти і т.д.
Насправді цінність цих фахівців - в можливості знайти оптимальне рішення відповідно до бізнес-завдань клієнта через графіку, композицію, зробити дизайн стильним і працюючим, навіть якщо в основі розробки будуть не авторські макети, а готові теми з WordPress.

У нашій статті ви знайдете часті помилки, які можна зустріти у веб-дизайні, а також прості правила, які можна застосувати до дизайну будь-яких сторінок.

 

Помилка №1. Стильно, яскраво, але незрозуміло і недоречно

У чому помилка? Часто ця помилка є серед веб-дизайнерів-початківців, які пройшли онлайн-курси, де не пояснили зв'язок веб-дизайну і бізнесу. Їм здається, що завдання - зробити якомога креативніше і красивіше. Але дизайнер - це не тільки той, у кого відмінний смак і є почуття прекрасного, а й фахівець з аналітичним, критичним мисленням, який хоче допомогти замовнику прийти до бажаної мети. Інакше виходить так: стильних сайтів багато, але серед них працюють і приносять прибуток - одиниці.

Тут є ще одна проблема - невідповідність сайту очікуванням цільової аудиторії. Це коли розробляється сайт під бізнес-леді і хотілося б бачити стриманий дизайн в 1-2 кольорах, мінімумом непотрібних картинок і максимум корисної інформації, а виходить рожева сторінка з безліччю зображень жінок з кавою або ноутбуками і водянистим текстом.

 

Як потрібно робити?

Щоб дизайн працював, для початку потрібно вивчити цільову аудиторію або запросити цю інформацію у клієнта. Зрозуміти, як вже робили конкуренти, що у них працює, а що ні, чого очікують потенційні покупці, а які елементи дизайну вони не оцінять.

 

Помилка №2. Погано продумана навігація
У чому помилка? Так трапляється, коли веб-дизайнер не знає основ маркетингу і не вміє продумувати шлях клієнта, а це важливо, щоб через кожен блок вести відвідувача до здійснення покупки або задоволення іншої мети підприємця.

Основні помилки:

  • Немає меню або воно приховано
  • Немає кнопок із закликом до дії або їх занадто багато. Так буває, коли підприємець сам не розуміє, яке завдання має вирішувати сайт - продавати, збирати заявки або щось інше.
  • В меню занадто багато позицій, яких там бути не повинно.  В таких меню складно зорієнтуватися, що сприяє зниженню цінності пропозиції сайту:

Як потрібно робити?

Важливо пам'ятати такі правила, що стосуються навігації на сайті:

  • Розміщувати блоки в послідовності, яка допоможе клієнтові прийти до рішення у вашу користь. Для цього потрібно вивчити хоча б метод продажів AIDA і згідно з ним продумати структуру сторінки.
  • Кнопки із закликом до дії розміщувати кожні пару блоків і краще не міняти в них текст. Обов'язково виділити цей елемент акцентним кольором.
  • В меню розміщувати тільки важливу інформацію, яку відвідувачі звикли бачити в ньому. Зазвичай це контакти, інформація про компанію, опис послуг і т.д.

 

Помилка №3. Відсутність вільного простору
У чому помилка? Зазвичай під цією помилкою ховається інша - незнання основ композиції. Через це виходить, що всі об'єкти на екрані нібито головні і серед них немає центрального. Це погано, тому що людина не знає, на що саме дивитися, що їй хочуть донести цим дизайном. Перед очима багато інформації і спочатку можна спробувати її розібрати, виділити для себе головне, але скільки відвідувачів буде цим займатися?

Друга проблема - невміння працювати з великою кількістю інформації. У підсумку це призводить до того, що хочеться розмістити якомога більше картинок або тексту на сторінці, тільки б нічого не упустити.

 

Як потрібно робити?

Якщо проблема у великій кількості матеріалу і тексту, який замовник просить розмістити на сайті, варто критично його оцінити з боку клієнта. Ви бачите, що є багато зайвої інформації? Не бійтеся про це повідомити і пояснити свою точку зору, навіть якщо цей текст писав найкращий копірайтер.

Якщо справа в невмінні працювати з великою кількістю графічних об'єктів, варто краще вивчити основи композиції і перший час користуватися спеціальними дизайнерськими онлайн-калькуляторами (побудованими на основі правила золотого перетину), які схематично показують що і як можна розмістити на сторінці.

 

Помилка №4. Розміщення тексту на зображенні

У чому помилка? Один із типових прийомів в сучасному веб-дизайні - використання тексту на зображенні. Проте неправильне поєднання зображення та тексту чи відсутність знань в типографіці призводить до припускання веб-дизайнерами поширених, інколи навіть банальних, помилок. Зокрема, серед найпоширеніших:

  • Текст погано читається на зображенні/зливається із фоновим зображенням
  • Текст накладається на важливу частину зображення

Як потрібно робити?

  • Щоб текст добре читався, можна накласти на фотографію фільтр кольору, контрастного тексту. Найчастіше використовують чорний, але можна використовувати яскраві кольори і комбінувати їх. 
  • Злегка розмите зображення - чудовий фон для тексту
  • Також для кращої читабельності тексту можна накласти на фотографію фільтр контрастного тексту кольору. Найчастіше використовують чорний, але можна використовувати яскраві кольори і комбінувати їх.
  • При накладенні тексту на важливу частину зображення спробуйте "погратися" з вирівнюванням тексту по правому/лівому краю зображення:

Ще один варіант - використовувати спочатку контрастну тексту фотографію або розташовувати текст так, щоб він був на затемненій ділянці зображення.

 

 

Помилка №5. Складні форми реєстрації, які потрібно довго заповнювати
У чому помилка? Часто цим грішать дизайнери, які роблять дизайн для інтернет-магазинів. Їм здається, що чим більше інформації вони запросять відразу, тим краще будуть знати клієнтів (і в підсумку зможуть перетворити їх на постійних і лояльних), але це так не працює. Коли людина бачить, що на заповнення форми у неї може піти більше 10 хвилин, вона просто в більшості випадків виходить з сайту і йде до конкурента, де на це піде до 2 хвилин.

Як потрібно робити?

Ідеально, коли в контактній формі є максимум 4 рядки, ще краще 2. Зазвичай це ім'я і якийсь із контактів (телефон, пошта). Оптимальний час на заповнення форми - 2 хвилини. Якщо це інтернет-магазин, то слід розділити форму на кілька блоків (основна інформація про клієнта, спосіб доставки, спосіб оплати, інше), але на оформлення замовлення все одно не має йти більше 5 хвилин.

 

 

Обравши напрямок вивчення «Комп'ютерна графіка та дизайн» в Академії IT STEP студенти навчаться не тільки робити прекрасні макети веб-сайтів, але і будуть знати про те, як поводяться гості веб-сайту



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Майстер клас

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію. Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завдання

ШАГ логотип

Soft-skills

Презентація

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці. Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції та

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ

ШАГ логотип

Програмування

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку. SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів відіграє важливу роль у створенні ціле

ШАГ логотип

Запрошуємо!

Дітей 7-14 років на навчання у Малу Комп'ютерну Академію

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності