Колір пакування та логотипу має великий вплив на свідомість і сприйняття споживачами товарів в магазині та на рекламних матеріалах.
Спробуємо розібратися в особливостях використання кольору в дизайні рекламних матеріалів і маркетингу.
Факти про колір
Брендинг - це одна з тих сфер, де використання правильного кольору веде до успіху. Споживачі реагують приблизно однаково на певні кольори. Звичайно, не обійтися і без суб'єктивного підходу до кольору. В цілому, в рекламі та маркетингу кольору мають однакове значення:
- Жовтий означає оптимізм. Жовтий вважається одним з найкращих квітів в дизайні. У жовтому кольорі створені логотипи Nikon, DHL, IKEA.
- Помаранчевий - прихильність, в цьому кольорі логотип в Amazon, Blogger, Firefox.
- Червоний - сила і воля. У маркетингу дуже люблять використовувати червоний колір. Такі компанії як Oracle, CNN, Virgin, Netflix, Lego використовували його у своїх логотипах.
- Фіолетовий - творчість і душевний стан - це колір логотипів Orkut, Yahoo, Barbie.
- Блакитний - довіра - його вибрали компанії DELL, Twitter, Oreo, Facebook, IBM, NASA, Vimeo для своїх логотипів.
- Зелений, який символізує природу, весну, пробудження і світ вибрали для своїх логотипів компанії Spotify, AnimalPlanet, Starbucks Coffeе, Holiday Inn.
- У сірій, стриманій гамі, логотип в Apple і Wiki.
Колір в дизайні
Колір - це перше, що бачить споживач. Майже 90% споживачів своє уявлення про бренд роблять на основі першого візуального контакту, коли бачать рекламу, пакування товару на прилавку в магазині або логотип товару.
Теплі кольори (червоний, рожевий, помаранчевий, жовтий), які використовують у логотипах або пакування притягують погляд покупців, а ще створюють ефект того, що товар знаходиться близько через візуального збільшення.
Холодні кольори передають ефект свіжості, створюють імідж професіоналізму та актуальності. Підходять для дизайну компаній, який працюють в сфері медицини та косметології. До гами холодних кольорів можна віднести срібний і лавандовий колір.
Темні холодні кольори, до яких відноситься фіолетовий, синій, зелений, не відволікають увагу від контенту і створюють відчуття великих амбіцій, якості та стабільності. Їх дуже люблять використовувати в IT.
Теплі темні тони, такі як золотий або коричневий, традиційно асоціюються з багатством і класикою. Вважаються ідеальними для дизайну і брендів, які мають відношення до сфери консалтингу, фінансів.
Нейтральні кольори - універсальні. До них відносяться чорний, білий, сірий. Вони підкреслюють всі інші кольори і створюють контрасти.
Більш докладно про квіти, логотипах, маркетингу і дизайні дізнайтеся на курсі «Комп'ютерна графіка та дизайн». У Комп'ютерної Академії ШАГ цей курс розрахований на тих, хто хоче вивчати комп'ютерну графіку і дизайн з нуля, отримати знання та набути навичок роботи.
У програмі курсу «Комп'ютерна графіка та дизайн» малюнок, теорія дизайну, корпоративна айдентіка і брендинг, рекламний дизайн, історія мистецтв, графічний редактор Adobe Photoshop, Adobe Illustrator. Другий блок web-дисциплін пов'язаний зі створенням сайтів і сторінок, юзабіліті та ергономікою сторінок, пошуковою оптимізацією і системами управління контентом сайту. Тривимірна графіка, анімація і відео дозволять студентам моделювати і створювати тривимірні об'єкти, 3D-персонажів в програмах Autodesk 3dsMax і Autodesk Maya. Викладачі Академії приділяють увагу кожній дрібниці, адже в дизайні важливо все від кольору та освітлення до тіні та шрифту.
Дизайнери сьогодні потрібні в кожній компанії. Дизайнер створює гарний і функціональний дизайн плаката, логотипу, сайту. Дизайнер може працювати віддалено. Це дуже творча робота, яка супроводжується постійним розвитком і зустрічами з цікавими людьми.
Хочете працювати в дизайні? Курс «Комп'ютерна графіка та дизайн» - найкращий початок запаморочливої кар'єри в дизайні!