В епоху стрімкого розвитку IT-технологій і з появою великої кількості джерел знань процес вивчення і збільшення їх рівня став більш простим та доступним. І все ж, чи все настільки елементарно, як здається спочатку?
Адже далеко не кожен користується можливістю самоосвіти.
Давайте візьмемо такий напрямок як веб-дизайн і розглянемо самоосвіту і курси, звертаючи увагу на всі плюси і мінуси. Без роботи дизайнера ні сайти, ні мобільні додатки, ні інші звичайні для щоденного використання предмети не будуть зрозумілими для користувача і не досягнуть своїх цілей.
Якщо розглядати плюси самонавчання дизайну, то вони очевидні:
- Процес навчання проходить безкоштовно.
- В основному, онлайн сервіси заробляють на видачі сертифікатів після проходження курсу, ніж на доступі до самого курсу.
- Підручники та інтернет курси у вільному доступі, деякі з них в тому числі перекладені англійською.
- Ти можеш самостійно вибирати час і день занять.
Вибираючи самостійний шлях навчання надається можливість вивчати веб-дизайн у кращих фахівців, справжніх майстрів своєї справи. Погодьтеся, це прекрасна можливість перейняти досвід у вед-дизайнерів зі світовим ім'ям, адже вони часто беруть участь в відеоуроках і проводять відкриті лекції.
Самостійне навчання так само дозволяє Вам самостійно визначати які завдання Ви хочете робити, а на які навіть не варто витрачати свій час. І якщо Ви виконаєте їх на досить високому рівні, вони стануть частиною портфоліо.
Найголовніший дефект самоосвіти - ймовірність відкласти одне з занять і повернутися до нього через деякий час. Таке Ви точно ніколи не зустрінете на курсах, адже там всі заняття проходять згідно з чітким розкладом і якщо Ви щось пропустили, то це суто Ваші проблеми.
При перших же труднощах, при першому ж складному завданні у Вас виникне спокуса все кинути. У ці моменти треба бути досить обережним і не відмовлятися від самостійного навчання. Цілком ймовірно, потреба періодично виділяти час на перегляд занять і виконання завдань допоможе поліпшити здатності самоорганізації і тайм-менеджменту.
І все ж, слід пам'ятати, що при самостійному навчанні дуже складно контролювати рівень знань, які ви здобуваєте, і розвиток навичок. Так само слід пам'ятати, що ресурси, знайдені в Інтернеті далеко не завжди є якісними.
І все ж, не зважаючи на всі плюси самостійного навчання, не слід забувати, що навчання web-дизайну і заняття, які проводяться викладачем-практиком, можуть виявитися набагато ефективнішими, адже ІТ-курс ведеться згідно затвердженому навчальному проекту з точною структурою і програмою вивчення, осмисленим балансом між лекційною і практичною частиною, ДЗ, випускною роботою і оцінками.
Кожне вивчення на курсах сполучається з нетворкінгом, учні можуть стати майбутніми товаришами по роботі.
Навчаючись на курсах є більше шансів не кинути все на півдорозі при перших же труднощах, адже викладач буде розбирати з Вами складні навчальні матеріали та мотивуватиме Вас до тих пір, доки ви самі не впораэтеся з поставленим завданням.
Диплом або ж сертифікат навчального центру стане дуже корисним як мінімум для того, щоб потрапити на співбесіду. А число робіт, які ви зробите в процесі навчання виявляться хорошим портфоліо для знайомства роботодавця з вашими навичками і вміннями.
Рамки навчальної програми швидше за все не будуть містити велику кількість творчих завдань, тому що перші практичні доручення молодий web-дизайнер робить з метою навчитися, а не реалізувати.
У Комп'ютерній Академії ШАГ web-дизайн вважається важливим блоком великого курсу «Комп'ютерна Графіка і Дизайн», який орієнтований на вивчення дизайну та комп'ютерної графіки з нуля. За весь час навчання студенти проходять всі етапи вивчення дизайну, стають універсальними дизайнерами і мають всі шанси обрати те, чим їм більше подобається займатися: web-дизайн, 3D-дизайн, маркетинговий дизайн або поліграфія.