Для чого дизайнеру вивчати історію мистецтва?
- підвищувати загальну ерудованість
Кожному приємно працювати з толковими, грамотними людьми. На жаль, я зіткнулася з тим, що студенти-випускники шкіл та дорослі 40+ ніколи не чули про ... Пінзеля чи ван Ейка. Курс дозволяє заповнити цю прогалину й отримати конкурентну перевагу!
- розрізняти різні стилі мистецтва
Дизайн - молодший брат мистецтва, все приходить сюди з арту, відтак графдизайн юзає всі здобутки мистецьких течій і стилів, особливо що стосується мистецтва ХХ ст. Якщо ви подивитеся на тренди дизайну 2020 року, то - опа - побачите там і баухауз, і супрематизм, і арт-деко, а що все це значить?
- сформувати "надивленість" і смак
В нашому оточенні - засилля зображень, такої лавини картинок не було в жодну епоху. Але візуальна культура кульгає на обидві ноги. Словом, ми дивимося часто-густо на, м'яко кажучи, далеко не найкращі зразки - й без достатнього аналізу сприймаємо це як належне. Споглядання визнаних шедеврів мистецтва формує естетичний смак. Крім того, ми вчимося дивитися на зображення з оптики дизайнера: аналізувати композицію, кольористику, прийоми, якими митці маніпулюють увагою глядачів.
- виробити власний стиль
З історії мистецтва ми розуміємо, як важливо для художника знайти свою манеру, свою тему письма. Для дизайнера це не менш значуще, і кращих дизайнерів ми теж знаємо поіменно, а їх стиль з легкістю впізнаємо у потоці візуального.
- знаходити ідеї та натхнення
Мистецтво надихає і слугує практично безконечним джерелом образів, які можна по-новому трактувати та використовувати у несподіваних комбінаціях.
- глибше розуміти базові поняття дизайну
Такі поняття як статика та динаміка, баланс, гармонія, композиційна та стилістична єдність, перспектива, пропорції, тональність, та навіть лінія, колір і пляма, - все це прийшло з мистецтва.
Детальніше про курс "Комп'ютерна графіка та дизайн" за посиланням: https://kam.itstep.org/Komp_uterna-grafika-ta-dizajn